Subscribe to newsletter

Subscribe to the newsletter and you will know about latest events and activities. Join us and you will not regret.

5. Transgraniczne Spotkanie Blogerów Podróżniczych – FAQ

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z TSBP. Jeśli nie znalazłaś/łeś wśród nich odpowiedzi na swoje pytanie, możesz zadać je w wydarzeniu na Facebooku albo pod adresami kontaktowymi, które znajdziesz tutaj.

1. Czym jest Transgraniczne Spotkanie Blogerów Podróżniczych (TSBP) w Cieszynie?

Transgraniczne Spotkanie Blogerów Podróżniczych w Cieszynie to 5. edycja Ogólnopolskiego Spotkania Blogerów Podróżniczych –  imprezy, która jak do tej pory odbyła się już 4 razy i każdorazowo skupiała coraz większą liczbę osób, które zawodowo lub amatorsko zajmują się prowadzeniem bloga/blogów lub kanałów social-mediowych o szeroko pojętej tematyce podróżniczej. Głównym celem TSBP jest wzajemna edukacja w tematach ogólnie związanych z prowadzeniem naszych mediów – omawiamy kwestie związane z promocją bloga, SEO, różnorodnymi technikaliami (np. warsztaty foto/video) czy zarabianiem na blogu. Kwestia samego podróżowania spada na plan dalszy – nasze wyjazdy omawiamy w kuluarach i podczas integracji w godzinach wieczornych, kiedy to lepiej się poznajemy i razem bawimy. Najprościej mówiąc, TSBP ma na celu integrację społeczności polskich blogerów podróżniczych oraz ich edukację w tematach, które powiązane są z prowadzeniem blogów i innych powiązanych mediów. Dla tego ostatniego celu każdorazowo staramy się zapraszać na imprezę uznanych blogerów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą. Dodatkowo, nasze wydarzenie ma na celu promocję miasta Cieszyn, które w tym roku już 5 raz udostępni nam różnorodne atrakcje dodatkowe.

2. Gdzie i kiedy odbywa się TSBP?

TSBP odbywa się w Cieszynie (zresztą już po raz 5), w dniach 7-9 kwietnia 2017 roku. Osią naszych działań będzie zaprzyjaźniony hostel 3 Bros’ Hostel (pod linkiem znajdziesz m.in. jego lokalizację), ale wydarzenia związane z imprezą będą miały miejsce w kilku innych miejscach. Będziemy o nich informować na bieżąco.

3. Czy wydarzenie jest płatne?

Nie. Co więcej, nocleg podczas 5. edycji imprezy również będzie dla uczestników darmowy (a w dodatku nie musisz nawet brać śpiwora). Z kwestii finansowych musisz zadbać jedynie o transport z/do Cieszyna oraz o wyżywienie (nie licząc śniadań). Przygotuj też budżet na wyśmienite, czeskie piwo.

4. Jak mam dostać się do Cieszyna?

Transport organizujecie na własną rękę, ale w wydarzeniu na Facebooku możesz skrzyknąć się z innymi blogerami z Twoich okolic i dojechać do Cieszyna wspólnie, jednocześnie zaczynając integrację już na etapie transportu. Bardzo polecamy to rozwiązanie zwłaszcza osobom, które na TSBP pojawią się po raz pierwszy.

5. Czy mogę przyjechać z partnerem/partnerką?

Jeśli prowadzicie razem bloga/kanał, to jak najbardziej. Jeśli Twój życiowy partner wspiera Cię tylko dobrym słowem, ale swoje medium prowadzisz samodzielnie, to niestety musimy Cię poprosić o przyjazd bez tzw. +1. Wynika to z faktu ograniczonej przestrzeni, z których będziemy korzystać… a także z tego, że Twój partner/partnerka może po prostu nudzić się podczas prezentacji i prelekcji, mających charakter specjalistyczny.

6. Czy mogę przyjechać z dzieckiem/dziećmi?

Zasadniczo tak, chociaż bardzo tego nie polecamy. Nie mamy nic przeciwko dzieciom, ale nie ukrywamy, że napięty harmonogram oraz wieczorna integracja nie sprzyjają za bardzo opiece nad dziećmi – zwłaszcza jeśli chcesz „wycisnąć” z imprezy jak najwięcej.

7. Czy mogę przyjechać ze zwierzakiem?

Tak. Na niemal każdej edycji gościliśmy blogerów ze zwierzakami i jak do tej pory nie było z tym problemów. Zalecamy tylko wybranie odpowiedniego miejsca noclegowego (Cieszyńska Chata) i przypominamy, że niektóre zwierzęta należy wyprowadzać na regularny spacer. W 3 Bros’ Hostel zwierzęta są również mile widziane. Jedynie podczas prelekcji i warsztatów zalecamy pozostawienie zwierzaka w pokoju.

8. Jestem niepełnoletnia/niepełnoletni – czy mogę wziąć udział w TSBP?

Co do zasady nie, chyba że przyjedziesz z opiekunem. Pamiętaj, że TSBP jest spotkaniem niezależnych, dorosłych ludzi i nikt nie będzie w stanie zapewnić Ci opieki prawnej w przypadku, kiedy może się to okazać niezbędne. Jeśli jednak bardzo Ci zależy, to zapraszamy na spotkanie z kimś dorosłym, kto dotrzyma Ci towarzystwa poza prelekcjami i warsztatami – mieliśmy już takie przypadki.


Logotypy unijne - cz.pl
*TSPB jest organizowane w ramach mikroprojektu webPR_SCI dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński. Wykonawcą projektu webPR_SCI jest Fundacja Volens w partnerstwie z Stowarzyszeniem Polskiej Młodzieży w Republice Czeskiej.